Роботи розуміють людей

Чоловікоподобні роботи навчилися розуміти думки. Відповідну технологію розробила компанія Honda Motor. Вона призначена для використання з роботом Asimo. Інженери Honda Motor створили спеціальний шолом, який на основі аналізу змін активності головного мозку може визначити, про що думає людина. Потім відповідний сигнал передається роботу по бездротовому зв'язку.
Щоправда, ця технологія недосконала. Якщо людина буде відволікатися, то система може не розпізнати його думку, відповідно, робот не отримає ніякої вказівки. Крім того, щоб система зчитування думок працювала, їй необхідно протягом двох-трьох годин адаптуватися під кожного користувача.
В даний час технологія Honda Motor дозволяє роботу Asimo розуміти, коли людина думає про рух руками, біг або їжу. На обробку сигналу і вчинення дії у робота йде кілька секунд.
Компанія Honda Motors працює над чеоловікоподобними роботами з 1986 року. Перший Asimo був продемонстрований публіці в 2000 році. Ріст робота становить 130 сантиметрів, вага - 54 кілограми.
Влітку 2008 року Asimo навчився розуміти одночасну мову декількох людей. Раніше цих роботів навчили працювати в парі. У травні 2008 року Asimo виступив в ролі диригента симфонічного оркестру.

 

Надіслано: Анна Литвин 03.04.09 р. Queltanews

 


Comments

    No comments
Login

Comment